Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- променливо, попладне дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Ќе има повремен локален дожд и ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе биде меѓу 10 и 16, а дневната ќе се движи од 19 до 26 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно. Во попладневните часови ќе има повремен дожд. Утринската температура е околу 12, а дневната ќе достигне до 25 степени.
XS
SM
MD
LG