Достапни линкови

Пакистан уапси поранешен затвореник од Гвантанамо


Полицијата соопштува дека осомничениот терорист со шведско државјанство, притворен во Пакистан, две години бил во затворот Гвантанамо беј.
Осомничениот, за кого пакистанските власти тврдат дека е многу опасен човек, бил уапсен во Пакистан во 2001, по што бил префрлен во затворот за осомничени за тероризам Гвантанамо беј. Тој ги негирал сите врски со Ал Каеда и бил ослободен во 2004 година.
XS
SM
MD
LG