Достапни линкови

Убиени 4 милитанти во северозападен Пакистан


Во ракетен напад најверојатно изведен од американско беспилотно летало во северозападен Пакистан се убиени 4 милитанти. Ракетата погодила возило во кое се наоѓале милитантите во Северен Вазиристан. Тие според сведоци, биле странци. Во сличен напад минатиот месец во јужен Вазиристан беше убиен пакистанскиот талибански лидер Бејтула Мехсуд.
XS
SM
MD
LG