Достапни линкови

Русија ке и позајми 2,2 милијарди долари на Венецуела за оружје


Претседателот на Венецула Хуго Чавез изјави дека Русија се согласила на неговата земја да и позајми 2,2 милијарди долари за купување руско оружје меѓу кои и тенкови и анти авионски ракети. Чавез во своето неделно ТВ шоу рече дека Венецуела купува оружје затоа што Колумбија на Соединетите Држави им даде поголем приспат до нивните бази.
XS
SM
MD
LG