Достапни линкови

Клајстерс победи на „УС Опен“


Белгијката Ким Клајстерс е победник на отвореното првенство на Америка во тенис. Во финалето таа ја совлада данската тенисерка Каролин Возниацки со 2-0 во сетови. Денеска се игра финалето во машка конкуренција, а се среќаваат Швајцарецот Федерер и Аргентинецот Дел Потро.
XS
SM
MD
LG