Достапни линкови

Прогноза за времето- променливо со повремен дожд


Времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од северен и северозападен правец. Утринската температура се движи од 10 до 16, а дневната ќе биде од 19 до 23 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време, со минимална температура од 14, а максималната ќе достигне до 21 степен.
XS
SM
MD
LG