Достапни линкови

Убиен претприемач во воена база во Ирак


Еден претприемач е убиен во американска воена база во ирачкиот град Тикрит. Не се соопштува името и фирмата во која работел претприемачот. Еден војник е притворен поради инцидентот, соопштува офицерот за односи со јавност на базата.
Американската армија често користи цивилни претприемачи во Ирак, за обезбедување, техничка подршка и за набавки.

XS
SM
MD
LG