Достапни линкови

Средба Мубарак - Нетанјаху


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху се среќава со претседателот на Египет Хосни Мубарак, во Каиро. Предвидено е, по разговорите, тој да се врати во Ерусалим.
Се очекува, Нетанјаху и Мубарак да разговараат за израелскиот план за проширување на еврејските населби на Западниот Брег, како и за барањето на Хамас, Израел да ослободи палестински затвореници во замена за ослободувањето на израелски војник, заробен од Хамас.
XS
SM
MD
LG