Достапни линкови

Се урна израелски борбен авион на Западниот Брег


Еден пилот загина, откако се урна израелски борбен авион Ф-16, јужно од градот Хеброн на Западниот Брег. Не се соопштува причина за уривањето.
Загинатиот пилот Асаф Рамон е син на првиот и единствен израелски астронаут Илан Рамон, кој загина при уривањето на спејс-шатлот Колумбија во 2003 година.
XS
SM
MD
LG