Достапни линкови

Македонија - Германија 86:75


Кошаркарската репрезентација на Македонија ја победи Германија со резултат 86:75, во второто коло од групата Е, на европското првенство што се одржува во Полска.
Со овој резултат, ако во вторник македонската репрезентација ја победи Русија, шансите за пласман во четвртфиналето стануваат реалност.
Избраниците на селекторот Јовица Арсиќ водеa во текот на целиот натпревар.

XS
SM
MD
LG