Достапни линкови

Претседателот Иванов од утре во посета на Германија


Претседателот Ѓорге Иванов од утре до 17 септември ќе престојува во официјална посета на Германија, на покана од германскиот претседател Хорст Келер.
Македонскиот претседател, во Берлин, покрај со својот домаќин Келер, ќе се сретне и со претставници на Парламентот и на германската владa.

XS
SM
MD
LG