Достапни линкови

38 загинати во пожар во Казахстан


38 луѓе загинаа во пожар, во центар за одвикнување од дрога во градот Талдикорган во југоисточен Казахстан, соопштува тамошното министерство за вонредни состојби. Спасувачите успеале да спасат 40 луѓе, пациенти и персонал, се вели во соопштението. Не е позната причината за пожарот.
XS
SM
MD
LG