Достапни линкови

Тројца загинати во експлозија во Кашмир


Во силна експлозија, во индискиот дел на Кашмир, денеска, загинаа тројца луѓе, а седуммина се повредени. Се претпоставува дека нападот го извршиле исламистички екстремисти.
Експлозивот бил поставен во паркиран автомобил, недалеку од централниот затвор во Шринагар и бил активиран со далечински управувач кога покрај него поминувал полициски автобус, соопштува полицијата.

XS
SM
MD
LG