Достапни линкови

Ирачките избори во јануари?


Ирачката влада одобри нацрт-закон со кој го отвора патот за во јануари да се одржат избори.
Нацрт-законот донесува промени според кои избирачите ќе може да гласаат и за кандидати, наместо само за политичките партии.
XS
SM
MD
LG