Достапни линкови

Почина еден од најголемите француски фотографи


Почина еден од најголемите француски фотографи Вили Ронис. Тој почина во една париска болница на 99 годишна возраст. Ронис е познат по фотографирање на ексцентричните места во Париз.
Фотографиите од париските улици се карактеристика на фотографот чија кариера започна во 30-тите години од минатиот век.
XS
SM
MD
LG