Достапни линкови

Бомбашки напад во Багдад


Најмалку тројца луѓе загинаа во две експлозии во близина на еден шиитски храм и на најголемата воена база во централен Багдад. Според дел од агенциите, најмалку 35 луѓе се повредени во нападот.
Според статистиката на ирачките власти, во август загинале 456 ирачани, од кои 393 цивили.
XS
SM
MD
LG