Достапни линкови

Нови инциденти во северен Кавказ


Во акција на полициските сили во Дагестан, во близина на гласвниот град Махачкала, биле убиени 4-ца бунтовници, јави Интерфакс. Во главниот град на Чеченија, Грозни, жена самоубиец се разнела во близина на едно училиште, при што биле повредени тројца полицајци.
XS
SM
MD
LG