Достапни линкови

Јужна Кореја не е против директни преговори на Вашингтон со Пјонг Јанг


Јужна Кореја не е против евентуалните директни преговори меѓу Соединетите Држави и Северна Кореја за нуклеарно разоружување, соопшти Министерството за надворешни работи во Сеул. Вашингтон соопшти дека е подготвен за директен дијалог со Пјонг Јанг со цел да бидат обновени 6-партитните преговори.
XS
SM
MD
LG