Достапни линкови

Судир меѓу нео-нацисти и нивни противници во Хамбург


12 полицајци и неколкумина демонстранти биле повредени во судирите во изминатата ноќ во Хамбург кога анти-нацистички активисти се обиделе да спречат демонстрации на крајни десничари. Според полицијата, над десетина луѓе биле уапсени, а како превенција, во Хамбург денеска биле распоредени околу 2 илјади полицајци.
XS
SM
MD
LG