Достапни линкови

Убиени 7-мина полицајци во АвганистанСедумина полицајци и 11 талибанци биле убиени при напад на талибанците врз една полициска станица во авганистанската северна провинција Кундуз. Според локалните власти, еден полицаец изчезнал и за него се претпоставува дека соработувал со талибанците.

XS
SM
MD
LG