Достапни линкови

Конгрес на СДСМ


СДСМ денеска во Скопје го одржува својот 11-ти Конгрес. Ќе биде промовирана новата програма на партијата, наречена “Решенија за Македонија”, која е посветена, пред се, на економијата. На конгресот ќе бидат усвоени и неколку измени во Статутот, како и новото лого на партијата.
XS
SM
MD
LG