Достапни линкови

САД воведе екстра такси за увоз на кинески автомобили


Американскиот претседател Барак Обама донесе одлука за плаќање дополнителни давачки за увоз на сите автомобили и лесни камиони од Кина во наредните три години. Кина го осуди ваквиот потег, оценувајки дека станува збор за протекционизам и кршење на правилата на Светската Трговска Организација, најавувајки контра мерки.
XS
SM
MD
LG