Достапни линкови

Инцидентот на Потомак во Вашингтон - вежба


Инцидентот на реката Потомак во Вашингтон всушност била вежба на крајбрежните служби, Си Ен Ен јави дека службата стрелала врз брод за време на церемониите по повод 11 Септември. Крајбрежната служба по неколку минути објави дека станува збор за вежба неколку минути пред да мине колоната на Претседателот Барак Обама.
XS
SM
MD
LG