Достапни линкови

Две ракети го погодија Израел истрелани од Либан


Полицијата во Израел соопшти дека две ракети биле истрелани од Либан врз северен Израел. Портпаролот Мики Росефилд преицираше дека остатоци се најдени во близина на Нахарија. Засега нема извештаји за повредени. Станува збор за прв случај по војнта меѓу Израел и Хизболах во 2006.
XS
SM
MD
LG