Достапни линкови

Приштина нема да се противи на протоколот Еулекс - Белград?


Претставници на косовските институции се близу договор со претставници на меѓународните мисии да го повлечат противењето на протоколот меѓу ЕУЛЕКС и Владата на Србија за политичка соработка, пренесува приштинскиот печат. Договорот со Приштина за давање зелено светло за потпишување на протоколот ЕУЛЕКС-Србија е прашање на часови, а не на денови, изјавил за „Коха диторе“ неименуван европски дипломат. Консултациите на претседателот на Косово Фатмир Сејдиу и премиерот Хашим Тачи со претставникот на Европската Унија на Косово Питер Фејт биле речиси при крај,
XS
SM
MD
LG