Достапни линкови

Сообраќајка во Непал- 20 загинати


Најмалку 20 луѓе загинаале, а 11 се водат за исчезнати, по автобуската несреќа во Непал, сооппшти непалската полиција за агенцијата АФП. До несреќата дошло кога автобусот паднал во река додека се движел по еден планински пат на северозападот на земјата.
XS
SM
MD
LG