Достапни линкови

Либанскиот премиер се повлекува од функцијата


Либанскиот премиер Саад Харири изјави дека се повлекува од функцијата, откако 10 недели неуспешно се обидуваше да формира влада со опозициските партии.
Неговиот потег следи откако опозицијата предводена од Хезболах го отфрли предлогот за заедничка влада.
XS
SM
MD
LG