Достапни линкови

Канадска Магна го купи Опел


Германската канцеларка Ангела Меркел соопшти дека американскиот произведувач на автомобили Џенерал моторс се согласил да го продаде Опел на канадскиот производител на авто-делови Магна. Меркел претпочиташе Опел да се продаде на канадската компанија.

XS
SM
MD
LG