Достапни линкови

Поништено гласањето во две провинции во Авганистан


Авганистанската комисија за изборни жалби соопштува дека го поништила гласањето во две провинции, поради нерегуларности. Комисијата, која е подржана од ОН, вели дека нашла уверливи докази за измама на голем дел од гласачките места во југоисточните провинции Пактика и Газни.
XS
SM
MD
LG