Достапни линкови

Русија: Иранските предлози бараат стручна проценка


Русија оценува дека новите ирански предлози за нуклеарната програма бараат стручна проценка и оти Русија веќе ги проучува. Портпаролот на руското министерство за надворешни работи Андреј Нестеренко вели дека Москва ќе разговара за документот со нејзините партнери – САД, Велика Британија, Франција, Кина и Германија.
Иран, вчера, им достави нов предлог за својата нуклеарна програма на претставниците на шесте големи светски сили.

XS
SM
MD
LG