Достапни линкови

Поплави во Турција, 30 настрадани, 8-мина изчезнатиНајмалку 8 луѓе сеуште се водат како изчезнати во Турција по поплавите што го зафатија северо-запдниот дел на земјата, а во кои досега настрадаа над 30 лица. Само во Истанбул загинаа 24 луѓе. Стотици куќи се уништени, а неколку главни патишта од Турција кон Грција и Бугарија се во прекин.
XS
SM
MD
LG