Достапни линкови

Ќе се продава ли Опел?


Џенерал Моторс денеска треба да донесе одлука дали ќе го продава Опел, кој е тешко погоден од глобалната економска криза. Од одлуката се засегнати околу 50 илјади вработени во Опел низ Европа, најголемиот дел од нив во Германија.
XS
SM
MD
LG