Достапни линкови

Демократијата во Русија сеуште кревка, оцени МедведевРускиот претседател Дмитриј Медведев оцени дека основни проблеми во Русија се неефикасното стопанство, полу-советската социјална сфера, сеуште кревката демократија, како и нестабилниот Кавказ. Во авторскиот напис на една руска интернет страница, Медведев сепак оцени дека Русија веќе не е полу-парализирана и полу-држава како пред 10 години.
XS
SM
MD
LG