Достапни линкови

Камион бомба во Ирак - 19 загинати


Во екплозија на камион бомба во едно село во северен Ирак загинале 19 луѓе, а уште толку биле повредени. Според полицијата, имало уште еден камион бомба, но безбедносните сили успеале да го убијат возачот пред да го активира експлозивот.
XS
SM
MD
LG