Достапни линкови

Албанските социјалисти најавуваат општонародни протести


По одлуката да ја бојкотира работата на албанскиот Парламент, опозициската Социјалистичка партија на Албанија најави организирање „општонародни протести“ со барање за спроведување истрага за изборите од 28 јуни. Според партијата, на изборите е „деформирана волјата на гласачите, па институциите кои произлегоа од нив се нелегитимни“.
XS
SM
MD
LG