Достапни линкови

Фудбал: Норвешка- Македонија 2:1


Фудбалската репрезентација на Македонија синоќа во Осло загуби од Норвешка со 2:1 во последниот натпревар од квалификациите за Светското првенство во Јужна Африка. Со тоа Македонија го освои четвртото место во 9-та квалификациска група. Прва е Холандија, а втора Норвешка.
XS
SM
MD
LG