Достапни линкови

Прогноза за времето- променливо со повремен дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Попладне ќе има изолирана појава на нестабилна облачност со ретка појава на грмежи. Утринската температура се движи од девет до 17, а дневната ќе биде од 19 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до 24 степени.
XS
SM
MD
LG