Достапни линкови

Македонија-Хрватска 71:81


Македонската кошаркарска репрезентација загуби од Хрватска со 81 наспроти 71, во третото коло од европското првенство што се одржува во Полска.
Иако, на полувреме Македонија водеше со 12 поени разлика, во третата четвртина Хрватите го намалија водството, за во четвртата да го преземат и на крај да победат со двоцифрена разлика.
XS
SM
MD
LG