Достапни линкови

Бомбаш-самоубиец уби двајца цивили во Авганистан


Двајца цивили загинаа денеска, а неколку авганистански и странски војници се повредени, откако бомбаш-самоубиец се разнесе надвор од базата на НАТО, Кемп Бастион.
Вчера, во експлозија на автомобил бомба на аеродромот во Кабул загинаа тројца цивили, а девет луѓе, меѓу кои четворица странски војници беа ранети.
XS
SM
MD
LG