Достапни линкови

7 мртви во експлозија на автомобил-бомба во Ирак


Седум луѓе загинаа во експлозија на автомобил-бомба во ирачкиот град Киркук, соопштува полицијата. Властите велат дека автомобилот кој бил полн со експлозив експлодирал во гаражата на една куќа во градот. Куќата е срамнета со земја, а наводно сите жртви биле од исто семерјство.
XS
SM
MD
LG