Достапни линкови

Бериша доби мандат за составување влада


Албанскиот претседател Бамир Топи попладнево го потпиша указот со кој на лидерот на владејачката Демократска партија и актуелен премиер Сали Бериша му додели мандат за формирање нова влада на Албанија.
Указот стапува на сила веднаш, со што Бериша и официјално може да почне со формирање на новата влада.
XS
SM
MD
LG