Достапни линкови

Чавез: поздрави од „оската на злото“


Претседателот на Венецуела Уго Чавез кој престојува во дводневната посета на Белорусија се сретна со неговиот домаќин претседателот Александар Лукашенко при што изјави дека му носи поздрави од ,,оската на злото,,. Поранешниот американски претседател Џорџ Буш често пати ја употребуваше оваа фраза на обраќање до Ирак, Иран и Северна Кореа. Чавез денеска заминува за Русија.
XS
SM
MD
LG