Достапни линкови

Топали повторно претседател на албанскиот парламент


Јозефина Топали синоќа повторно е избрана за претседател на албанскиот парламент, на седница која беше бојкотирана од опозициската Социјалистичка партија. Топали, која е блиска соработничка на премиерот Сали Бериша, е избрана со 74 гласови „за“ од вкупно 140 пратеници.
XS
SM
MD
LG