Достапни линкови

Српскиот премиер во посета на Финска


Премиерот на Србија Мирко Цветковиќ денеска ќе престојува во Финска, каде што со највисоките претставници на таа земја ќе разговара за интеграцијата на Србија во ЕУ, билатералните односи и за економската соработка. Цветковиќ ќе ја посети и финската компанија Нокиа, каде што со раководството ќе разговара за проширување на соработката со Србија.
XS
SM
MD
LG