Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- променливо


Времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и слаб до умерен северен ветер. Утринската температура се движи од 8 до 15, а дневната ќе биде од 17 до 25 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со услови за слаб дожд и со умерен северен ветер.
Утринската температура се спушти до 13, а дневната ќе достигне до 22 степена.
XS
SM
MD
LG