Достапни линкови

ЕУ бара Иран да се воздржува од егзекуциите


Европската унија го повика Иран да не го извршува планираното погубување на тројца луѓе осудени за кривични дела што ги направиле како малолетници.
Организацијата за заштита на човековите права Амнести интернејшнал вели дека Иран погубува малолетни деликвенти, повеќе од која било друга држава.
XS
SM
MD
LG