Достапни линкови

Македонија - Израел 82:79


Македонската кошаркарска репрезентација го совлада Израел со 82:79, во второто коло од европското кошаркарско првенство што се одржува во Полска. Со оваа победа станува се поизвесно дека Македонија ќе го продолжи натпреварувањето и по завршување на натпреварите по групи. Тоа е најголем успех на македонската кошарка до сега. Македонската репрезентација беше во благо водство во текот на целиот меч.
XS
SM
MD
LG