Достапни линкови

Затворени канцелариите на иранската опозиција


Иранските медиуми објавија дека властите ја затвориле канцеларијата на опозицискиот лидер Мехди Каруби. Портпаролот на партијата на Каруби вели дека канцеларијата е затворена по наредба на техеранскиот обвинител. Тој вели дека властите го уапсиле и уредникот на партиското гласило.
XS
SM
MD
LG