Достапни линкови

Ослободена суданската новинарка


Ослободена е суданската новинарка што беше осудена поради носење пантолони. Таа беше осудена на еден месец затвор, зашто одби да ја плати казната од 200 долари. Здружението на новинари на Судан денеска ја плати нејзината казна.
XS
SM
MD
LG