Достапни линкови

Авганистанскиот претседател Карзаи добива нов мандат?


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи освои 54 отсто од пребројаните гласови, покажуваат нецелосните резулатати од авганистанските претседателски избори. До сега се пребројани 91,6 отсто од гласовите. Со ваков резултат претседателот Карзаи победува во првиот изборен круг.

XS
SM
MD
LG